au pair

Jak znaleźć przyjaciół za granicą podczas programu Au Pair?

przyjaciele podczas programu Au Pair
 
Jako Au Pair za granicą będziesz mieć mnóstwo okazji, aby poznać nowych ludzi i rozpocząć długoletnie przyjaźnie. Aby w pełni docenić pobyt za granicą potrzebujesz kogoś, kto będzie Ci towarzyszył podczas zwiedzania okolicy i z kim mogłabyś spędzać popołudnia. 

Kurs językowy

Kurs językowy jest świetnym sposobem, aby poznać nowych przyjaciół i poprawić swoją znajomość języka kraju goszczącego. Na lekcjach językowych możesz poznać również inne osoby biorące udział w programie Au Pair, więc na pewno znajdziecie mnóstwo wspólnych tematów do rozmowy! 
 
Wiele z tych osób będzie tak jak Ty nowe w kraju goszczącym. Umówcie się razem na kawę albo obiad i poznajcie się lepiej! 

Znajdź kogoś do pary…

… i uczcie się nawzajem mówić w innym języku. Wiele osób w Twojej okolicy może być zainteresowanych nauką Twojego języka ojczystego (lub innego, którego mogłabyś uczyć). Spróbuj znaleźć taką osobę i uczcie się nawzajem! Spróbuj rzucić okiem na stronę Meet Up - może okazać się pomocna. 

Media społecznościowe

Poprzez media społecznościowe również możesz poznać mnóstwo osób z Twojej okolicy. Możesz w ten sposób dołączyć do grup Au Pair w danym kraju goszczącym (lub nawet mieście) i poznać ludzi, którzy są aktualnie w podobnej do Twojej sytuacji. Spróbuj również znaleźć grupę osób, które są zaangażowane w lokalne projekty, do których mogłabyś dołączyć.

Kluby

Jeżeli masz jakieś popularne hobby lub uprawiasz jakiś sport, możesz dołączyć do lokalnego klubu i tam poznać nowych ludzi. Zacznij szukać na uniwersytetach, w szkołach, lub zapytaj rodziców swojej rodziny goszczącej gdzie możesz zapisać się do odpowiedniego klubu. 

Podróżuj

Kiedy będziesz podróżować do nowych miejsc, zwiedzać lokalne miasta i zabytki, z pewnością poznasz nowych ludzi. Wiele Au Pair spotyka przyjaciół w hotelach i schroniskach młodzieżowych, tak podczas indywidualnych, jak i zorganizowanych wycieczek. 

Rodzina goszcząca

Znajomi Twojej rodziny goszczącej również mogą okazać się świetnym towarzystwem. Czasem znajomi rodziców też mają Au Pair. Na pewno będziecie mieć o czym porozmawiać! 

Spotkania organizowane przez agencje Au Pair

Agencje Au Pair często organizują spotkania dla Au Pair. To pozwala Au Pair lepiej się poznać i wymienić doświadczeniami. Więcej informacji można znaleźć na stronach agencji i używając mediów społecznościowych. Czasem będziesz musiała pokryć część kosztów spotkania lub zapłacić za wstęp, ale zwykle naprawdę warto! 
 
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o programie Au Pair, rzuć okiem również na naszą Au Pair wikipedię.

Jak Au Pair może uzyskać wizę?
AuPair.com jest internetową platformą dedykowaną Au Pair i rodzinom goszczącym, nie agencją Au Pair, zatem to pytanie przekracza nasz zakres kompetencji. Niemniej, postaramy się pomóc!
 
Zazwyczaj najlepszym źródłem informacji dotyczącej aplikacji o wizę i samej wizy jest ambasada kraju goszczącego usytuowana w kraju ojczystym Au Pair. Wymagania wizowe są różne dla obywateli o różnej narodowości, ale zazwyczaj Au Pair będzie musiała przedstawić w ambasadzie podpisany kontrakt oraz list-zaproszenie od rodziny goszczącej. Inne dokumenty będą zależeć od specyficznego przypadku. 
 
W przypadku aplikacji jako Au Pair do Stanów Zjednoczonych, pomoc lokalnej agencji Au Pair okaże się niezbędna. 
Jak długo to potrwa, zanim znajdę rodzinę goszczącą?
To zależy! Poszukiwanie rodziny goszczącej może zająć od kilku dni, czy nawet godzin, do kilku miesięcy. Ale aby usprawnić cały proces, upewnij się, że Twój profil jest kompletny i przyciągnie uwagę potencjalnych rodzin goszczących. Sprawdź również, czy spełniasz wymagania programowe i czy możesz dołączyć do programu Au Pair w wybranym przez Ciebie kraju goszczącym. 
 
Kontaktuj się z ok. 10-15 rodzinami goszczącymi dziennie, i zwróć uwagę, czy wpisujesz się w wymagania rodzin goszczących. Postaraj się udowodnić rodzinom, że to właśnie Ciebie szukają! 
Czy mogę zostać Au Pair?
Do programu Au Pair mogą dołączyć osoby, które spełniają wymagania programowe. Wymagania programowe różnią się w zależności od kraju goszczącego. Sprawdź nie tylko ogólne wymagania programu Au Pair, ale również wymagania kraju, do którego chcesz wyjechać. Jeżeli wszystko jest w porządku, rzuć okiem na nasz przewodnik, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez cały proces!


Dzień jako Au Pair - jak wygląda typowy dzień jako Au Pair?
Dzień jako Au Pair - jak wygląda typowy dzień jako Au Pair? Zobacz »
Wskazówki jak uniknąć nudy i tęsknoty za domem za granicą
Wskazówki jak uniknąć nudy i tęsknoty za domem za granicą Zobacz »
Urlop Au Pair - ile wolnych dni ma Au Pair?
Urlop Au Pair - ile wolnych dni ma Au Pair? Zobacz »
Programy Au Pair na całym świecie
Programy Au Pair na całym świecie Zobacz »
Plusy i minusy Au Pair - dlaczego warto zostać Au Pair?
Plusy i minusy Au Pair - dlaczego warto zostać Au Pair? Zobacz »
Wskazówki dla Au Pair - zanim wyjedziesz za granicę
Wskazówki dla Au Pair - zanim wyjedziesz za granicę Zobacz »