au pair

Czy mogę zostać Au Pair?

zostać Au Pair

Jeśli uważasz, że program Au Pair to coś dla Ciebie, upewnij się, że spełniasz wszystkie podstawowe wymagania programowe kraju, do którego chciałabyś się wybrać. 
 
Wymagania mogą się różnić w zależności od tego, z jakiego kraju pochodzi Au Pair i czy będzie potrzebowała wizy do kraju goszczącego. Obywatele krajów należących do Unii Europejskiej nie potrzebują wizy do innych krajów Unii – wymagania programowe mogą więc okazać się mniej wymagające i bardziej elastyczne, niż w przypadku konieczności aplikacji o wizę. Pamiętaj jednak, że program Au Pair jest programem wymiany edukacyjno-kulturowej i jako taki powinien być traktowany. 
 
Na AuPair.com znajdziesz najbardziej istotne informacje dotyczące programów Au Pair. Znajdziesz tu opis oficjalnych programów Au Pair w różnych krajach – upewnij się, że spełniasz ich wymagania i już dziś znajdź dla siebie idealną rodzinę goszczącą! Konto Premium zapewni Ci 70 dni niczym nieograniczonych poszukiwań – będziesz mogła kontaktować się ze wszystkimi i w sposób, jaki uznasz za najbardziej odpowiedni. 


 

Ogólne wymagania dla Au Pairs

Jeżeli nie potrzebujesz wizy:
 
Au Pair powinna: 
  • Mieć przynajmniej 17/18 lat i nie więcej niż 25/30 – zależy to od wymagań poszczególnych krajów goszczących. Sprawdź regulacje dotyczące pobytu w ramach programu Au Pair w kraju, w którym chciałabyś realizować ten program i upewnij się, że spełniasz jego wymagania. 
  • Mieć dobry stan zdrowia i nie palić: chociaż niepalenie nie jest wymogiem, z doświadczenia wiemy, że niepalące Au Pairs mają znacznie większe szanse
  • Znać język kraju goszczącego lub znać komunikatywnie język angielski w celu porozumienia się z rodziną goszczącą 
  • Móc opłacić koszt podróży: rodzina może zaproponować Ci podział kosztów podróży, nie jest to jednak obowiązkowe. Według oficjalnego programu Au Pair powinna sama opłacić koszt podróży do kraju goszczącego.
  • Mieć ukończoną przynajmniej szkołę średnią (zależy to od kraju goszczącego) 
  • Uczęszczać na kurs językowy – może to być obowiązkowe w przypadku niektórych krajów goszczących 
Jeżeli potrzebujesz wizę: 
 
Jeśli Au Pair potrzebuje wizy do kraju goszczącego, do powyższej list należy jeszcze dodać:
  • Wymagania narzucone przez ambasadę kraju goszczącego w kraju Au Pair; wymagania, które należy spełniać, aby ubiegać się o wizę zależą nie tylko od kraju goszczącego, ale też od kraju, którego obywatelstwo posiada Au Pair. Au Pair powinna zasięgnąć informacji w ambasadzie kraju goszczącego dotyczących wymagań, jakie należy spełniać, aby rozpocząć proces aplikacji o wizę i uzyskać zgodę na rozpoczęcie programu Au Pair. 
  • Jednym z podstawowych wymagań jest brak własnych dzieci; wymagania programowe dla Au Pair mogą się różnić w zależności od kraju. Jednakże, brak posiadania własnych dzieci jest koniecznością podczas ubiegania się o wizę w niemal każdym kraju 
Więcej informacji możesz znaleźć na AuPair.net


Jak mogę skontaktować się z rodziną goszczącą?
Musisz otworzyć profil rodziny goszczącej i napisać tam wiadomość. Jeżeli rodzina goszcząca ma konto Premium, będzie mogła od razu odczytać i odpowiedzieć na Twoją wiadomość. 
 
Możesz również dodać rodzinę do swojej Hotlisty i tym sposobem dać im znać, że wpadli Ci w oko!
Czy AuPair.com pomoże mi znaleźć rodzinę goszczącą i załatwić formalności?
Niestety, nie możemy tego zrobić. AuPair.com jest internetową platformą dedykowaną Au Pair i rodzinom goszczącym, nie agencją Au Pair w pełnym tego słowa znaczeniu. Dlatego też udostępniamy Ci wszystkie narzędzia konieczne do odnalezienia i skontaktowania się z odpowiednią rodziną, ale nie będziemy uczestniczyć w procesie poszukiwania / kontaktowania rodzin goszczących. 
 
AuPair.com pomoże Ci, wysyłając do Ciebie listy rekomendowanych rodzin goszczących (czyli takich, które spełniają Twoje kryteria wyszukiwania) oraz udzieli Ci wszelkiej informacji o programie Au Pair
Jak długo to potrwa, zanim znajdę rodzinę goszczącą?
To zależy! Poszukiwanie rodziny goszczącej może zająć od kilku dni, czy nawet godzin, do kilku miesięcy. Ale aby usprawnić cały proces, upewnij się, że Twój profil jest kompletny i przyciągnie uwagę potencjalnych rodzin goszczących. Sprawdź również, czy spełniasz wymagania programowe i czy możesz dołączyć do programu Au Pair w wybranym przez Ciebie kraju goszczącym. 
 
Kontaktuj się z ok. 10-15 rodzinami goszczącymi dziennie, i zwróć uwagę, czy wpisujesz się w wymagania rodzin goszczących. Postaraj się udowodnić rodzinom, że to właśnie Ciebie szukają! 
Czy mogę zostać Au Pair?
Do programu Au Pair mogą dołączyć osoby, które spełniają wymagania programowe. Wymagania programowe różnią się w zależności od kraju goszczącego. Sprawdź nie tylko ogólne wymagania programu Au Pair, ale również wymagania kraju, do którego chcesz wyjechać. Jeżeli wszystko jest w porządku, rzuć okiem na nasz przewodnik, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez cały proces!


Jak znaleźć rodzinę goszczącą jako Au Pair?
Jak znaleźć rodzinę goszczącą jako Au Pair? Zobacz »
Jak utworzyć atrakcyjny profil Au Pair / rodziny goszczącej?
Jak utworzyć atrakcyjny profil Au Pair / rodziny goszczącej? Zobacz »
Obowiązki Au Pair: co Au Pair powinna robić podczas programu
Obowiązki Au Pair: co Au Pair powinna robić podczas programu Zobacz »
Plusy i minusy Au Pair - dlaczego warto zostać Au Pair?
Plusy i minusy Au Pair - dlaczego warto zostać Au Pair? Zobacz »
Programy Au Pair na całym świecie
Programy Au Pair na całym świecie Zobacz »
Au Pair czy niania? Jaka jest różnica między Au Pair i nianią?
Au Pair czy niania? Jaka jest różnica między Au Pair i nianią? Zobacz »