au pair

Wiza „Zwiedzaj i Pracuj” – Working Holiday Visa

working holiday wiza

Wiza „Zwiedzaj i Pracuj” – co to jest?

Wiza „Zwiedzaj i Pracuj” pozwala podjąć pracę w kraju goszczącym na dany okres. Wiza ta jest dedykowana osobom, które chcą zwiedzać świat, podejmując przy tym tymczasową pracę - podejście to pozwala ograniczyć zwyczajowy koszt podróży.
 
W zależności od kraju, z którego pochodzisz, możesz ubiegać się o wizę „Zwiedzaj i Pracuj” w różnych krajach. Zanim złożysz aplikację o tę wizę upewnij się, że Twoja ojczyzna zawarła odpowiednie porozumienie z Twoim krajem docelowym. Wiza „Zwiedzaj i Pracuj” została zaprojektowana z myślą o osobach, które chcą podróżować i podejmować tymczasową pracę za granicą – wiza ta ma zwiększyć wymianę kulturową między osobami z całego świata, ułatwiając przepływ ludności. 


 

Czy wiza „Zwiedzaj i Pracuj” przysługuje Au Pair?

Program Au Pair jest programem wymiany edukacyjno-kulturowej, w którym w zamian za zakwaterowanie, kieszonkowe i wyżywienie Au Pair podejmuje się opieki nad dziećmi i zadań związanych  z opieką nad dziećmi; dokładne wytyczne programu Au Pair mogą odrobinę się różnić w zależności od kraju goszczącego. Regulacje programów Au Pair określają maksymalną liczbę godzin, którą Au Pair może przepracować, ilość wolnego czasu, urlopu, wysokość kieszonkowego. W takim przypadku wiza „Zwiedzaj i Pracuj” nie mogłaby być bardziej odpowiednia.    
 
Jeżeli potrzebujesz wizę, by udać się na program Au Pair do Twojego kraju goszczącego, powinnaś zasięgnąć informacji jeszcze w Twoim kraju. Upewnij się, że Twoja ojczyzna i Twój przyszły kraj goszczący podpisały porozumienie dotyczące wymagań wizowych; upewnij się również, że spełniasz wszystkie konieczne wymagania. Wszystkie te informacje otrzymasz w ambasadzie Twojego kraju goszczącego w Twoim kraju. 
 
Jeżeli nie możesz otrzymać wizy „Zwiedzaj i Pracuj”, zasięgnij w ambasadzie informacji, czy istnieje do niej alternatywa – w końcu na pewno Ci się uda!
 

Lista krajów, które wprowadziły wizę „Zwiedzaj i Pracuj” 

Na AuPair.com znajdziesz listę krajów, oferujących wizę „Zwiedzaj i Pracuj”. Jeśli chcesz wiedzieć, czy masz szansę taką otrzymać, zasięgnij informacji w odpowiedniej ambasadzie w Twoim kraju. 
 
Ameryka: Argentyna, Chile, Kanada
 
Azja: Hong Kong, Japonia, Singapur, Korea Południowa, Tajwan
 
Europa: Austria, Belgia, Czechy, Dania, Francja, Niemcy, Irlandia, Włochy, Łotwa, Holandia, Norwegia, Polska, Szwecja, Szwajcaria, Turcja, Wielka Brytania
 
Oceania: Australia, Nowa Zelandia

Kto powinien zapłacić za podróż Au Pair?
W większości krajów obowiązek zorganizowania podróży spoczywa na Au Pair, jednak AuPair.com doradza rodzinom goszczącym rozważenie pomocy  Au Pair w tym zakresie. Au Pair powinna jednak wstępnie pokryć koszta podróży samodzielnie. Jeżeli rodzina goszcząca decyduje się pomóc, powinna dodawać odpowiednią sumę do kieszonkowego Au Pair co miesiąc podczas pobytu Au Pair w kraju goszczącym. 
 
W przypadku Chin i USA, bilet jest - zazwyczaj - w całości sponsorowany przez rodzinę goszczącą.
 
Niemniej, warto całą sprawę przedyskutować przed przybyciem Au Pair do kraju goszczącego i zapisać postanowienia w kontrakcie. Na AuPair.com możesz dowiedzieć się więcej o kosztach ponoszonych przez Au Pair i kosztach ponoszonych przez rodzinę goszczącą w ramach programu Au Pair.
Jak Au Pair może uzyskać wizę?
AuPair.com jest internetową platformą dedykowaną Au Pair i rodzinom goszczącym, nie agencją Au Pair, zatem to pytanie przekracza nasz zakres kompetencji. Niemniej, postaramy się pomóc!
 
Zazwyczaj najlepszym źródłem informacji dotyczącej aplikacji o wizę i samej wizy jest ambasada kraju goszczącego usytuowana w kraju ojczystym Au Pair. Wymagania wizowe są różne dla obywateli o różnej narodowości, ale zazwyczaj Au Pair będzie musiała przedstawić w ambasadzie podpisany kontrakt oraz list-zaproszenie od rodziny goszczącej. Inne dokumenty będą zależeć od specyficznego przypadku. 
 
W przypadku aplikacji jako Au Pair do Stanów Zjednoczonych, pomoc lokalnej agencji Au Pair okaże się niezbędna. 
Czy mogę zostać Au Pair?
Do programu Au Pair mogą dołączyć osoby, które spełniają wymagania programowe. Wymagania programowe różnią się w zależności od kraju goszczącego. Sprawdź nie tylko ogólne wymagania programu Au Pair, ale również wymagania kraju, do którego chcesz wyjechać. Jeżeli wszystko jest w porządku, rzuć okiem na nasz przewodnik, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez cały proces!


Jak zostać Au Pair? Wymagania programu Au Pair
Jak zostać Au Pair? Wymagania programu Au Pair Zobacz »
Program Au Pair - wymagania wizowe w różnych krajach
Program Au Pair - wymagania wizowe w różnych krajach Zobacz »
Au Pair Australia - wszystko, co musisz wiedzieć o programie
Au Pair Australia - wszystko, co musisz wiedzieć o programie Zobacz »
Au Pair Kanada - wszystko, co musisz wiedzieć, aby dołączyć!
Au Pair Kanada - wszystko, co musisz wiedzieć, aby dołączyć! Zobacz »
Au Pair w Nowej Zelandii - naucz się angielskiego za granicą!
Au Pair w Nowej Zelandii - naucz się angielskiego za granicą! Zobacz »
Wiza J-1 dla Au Pair - wszystko, co musisz wiedzieć
Wiza J-1 dla Au Pair - wszystko, co musisz wiedzieć Zobacz »