au pair

Wymagania wiekowe dla Au Pair

wiek Au Pair
Aby uczestniczyć w programie Au Pair, należy spełnić wymagania programowe - między innymi, wymagania wiekowe, które są różne w niemal każdym kraju. W większości krajów goszczących wiek Au Pair musi zawierać się w przedziale 17 - 30 lat. Niepełnoletni aplikanci do programu muszą uzyskać zgodę rodziców / prawnych opiekunów, którzy w tym przypadku muszą również podpisać kontrakt w imieniu Au Pair. 
 
Poniżej znajduje się tabela przedstawiająca wymagania wiekowe dla Au Pair w różnych krajach goszczących: 

Kraj goszczący Wiek minimalny Wiek maksymalny
Australia 18 30
Austria 18 30
Belgia 17 30
Dania 17 29
Finlandia 17 30
Francja 18 26
Hiszpania 18 30
Holandia 18 30
Irlandia 18 27
Kanada 18 35
Luksemburg 18 30
Niemcy 17 30
Nowa Zelandia 18 30
Norwegia 18 30
Szwecja 18 30
Szwajcaria 17 30
Turcja 18 30
USA 18 26
Wielka Brytania 17 30
Włochy 18 30

Rzuć również okiem na ogólne wymagania do programu Au Pair i dowiedz się, czy możesz wziąć udział. 

Jeżeli nie spełniasz wymagań wiekowych…

… wciąż możesz spróbować. Agencje Au Pair akceptują aplikacje tylko od osób, które spełniają wszystkie wymagania, ale jeżeli szukasz rodziny goszczącej online i nie potrzebujesz wizy do kraju goszczącego, to ostateczna decyzja należy do Ciebie i Twojej rodziny goszczącej. W tym przypadku nie będziesz jednak mogła zawrzeć kontraktu Au Pair, upewnij się więc, że Twoja współpraca z rodziną goszczącą nie jest niezgodna z prawem. 


Jak Au Pair może uzyskać wizę?
AuPair.com jest internetową platformą dedykowaną Au Pair i rodzinom goszczącym, nie agencją Au Pair, zatem to pytanie przekracza nasz zakres kompetencji. Niemniej, postaramy się pomóc!
 
Zazwyczaj najlepszym źródłem informacji dotyczącej aplikacji o wizę i samej wizy jest ambasada kraju goszczącego usytuowana w kraju ojczystym Au Pair. Wymagania wizowe są różne dla obywateli o różnej narodowości, ale zazwyczaj Au Pair będzie musiała przedstawić w ambasadzie podpisany kontrakt oraz list-zaproszenie od rodziny goszczącej. Inne dokumenty będą zależeć od specyficznego przypadku. 
 
W przypadku aplikacji jako Au Pair do Stanów Zjednoczonych, pomoc lokalnej agencji Au Pair okaże się niezbędna. 
Czy mogę zostać Au Pair?
Do programu Au Pair mogą dołączyć osoby, które spełniają wymagania programowe. Wymagania programowe różnią się w zależności od kraju goszczącego. Sprawdź nie tylko ogólne wymagania programu Au Pair, ale również wymagania kraju, do którego chcesz wyjechać. Jeżeli wszystko jest w porządku, rzuć okiem na nasz przewodnik, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez cały proces!
Chcę zostać Au Pair w USA! Jak dołączyć do programu w Stanach?
Program Au Pair w Stanach Zjednoczonych działa trochę inaczej. Przede wszystkim, musisz zarejestrować się poprzez jedną z desygnowanych agencji Au Pair w USA. Agencje te są w stanie wystąpić o wizę J-1, którą Ty musisz przedstawić podczas kontroli granicznej aby w ogóle dostać się do USA. 
 
Jak się za to zabrać? Musisz skontaktować się z lokalną agencją Au Pair w Polsce i rozpocząć przygotowanie do programu wraz z nią. Agencja ta skontaktuje się z partnerską agencją w USA i w ten sposób zorganizuje Twój wyjazd. 
 
Jeśli chcesz, możesz znaleźć rodzinę goszczącą w USA na AuPair.com, a następnie poinformować lokalną agencję o Twoim wyborze. 


Jak znaleźć rodzinę goszczącą jako Au Pair?
Jak znaleźć rodzinę goszczącą jako Au Pair? Zobacz »
Programy Au Pair na całym świecie
Programy Au Pair na całym świecie Zobacz »
Plusy i minusy Au Pair - dlaczego warto zostać Au Pair?
Plusy i minusy Au Pair - dlaczego warto zostać Au Pair? Zobacz »
Jak utworzyć atrakcyjny profil Au Pair / rodziny goszczącej?
Jak utworzyć atrakcyjny profil Au Pair / rodziny goszczącej? Zobacz »
Koszt Au Pair: ile trzeba zainwestować, żeby zostać Au Pair?
Koszt Au Pair: ile trzeba zainwestować, żeby zostać Au Pair? Zobacz »
Dzień jako Au Pair - jak wygląda typowy dzień jako Au Pair?
Dzień jako Au Pair - jak wygląda typowy dzień jako Au Pair? Zobacz »