au pair

Zorganizuj rozmowę kwalifikacyjną z Au Pair / Rodziną!

rozmowa kwalifikacyjna Au Pair
AuPair.com podejmuje wszelkie starania, by Twoje poszukiwania były jak najbardziej komfortowe i bezpieczne – poniżej zamieściliśmy dla Ciebie kilka wskazówek, które zwiększą Twoje bezpieczeństwo w sieci!
 
Kiedy już znajdziesz swoją idealną Au Pair/rodzinę goszczącą na AuPair.com, zorganizuj z nią rozmowę wideo przez Skype’a – w ten sposób zyskasz bardziej rzeczywisty obraz osoby poznanej w sieci. Korzystanie z usług internetowych agencji zawsze wiąże się z mniejszym lub większym ryzykiem – rozmowa wideo pozwoli Ci zmniejszyć je do minimum. Zyskasz też pewność, że Twoja Au Pair/rodzina goszcząca jest tym, za kogo się podaje i będzie Ci łatwiej wyobrazić sobie, jak będzie wyglądał Wasz wspólny program. 

 
Jeśli nie bardzo wiesz, jak się do tego zabrać, pomożemy Ci. Rzuć okiem na poniższe wskazówki! 
 

1.Pamiętaj o strefach czasowych!

Nie zapominaj, że dzwonisz do osoby z odległego zakątka świata i może ona znajdować się w innej strefie czasowej. Otrzymując zaproszenie na określoną godzinę koniecznie sprawdź, jaki czas będzie wskazywał Twój zegar i ustaw alarm, by na pewno niczego nie przeoczyć!
 

2. Przeanalizuj profil Au Pair/rodzin goszczącej i zapisz swoje pytania

Jest to istotne szczególnie jeśli przeprowadzasz rozmowę kwalifikacyjną z więcej niż jedną Au Pair/rodziną goszczącą. Upewnij się, że wiesz, z kim rozmawiasz, i zapisz sobie na kartce wszystkie te pytania, które nasuwają Ci się na myśl. Rozwiej wszelkie wątpliwości, jakie pojawiły się podczas Twoich poszukiwań, spróbuj negocjować warunki pobytu, przygotuj przykładowy kontrakt, który mielibyście podpisać – nie przechodź jednak od razu do tego punktu! Program Au Pair jest programem wymiany kulturowej i to o tym przede wszystkim powinniście rozmawiać. Poznajcie się!
 

3. Zrób dobre pierwsze wrażenie!

Zanim rozpocznie się Wasza rozmowa, upewnij się, że jesteś w cichym miejscu, gdzie nikt nie będzie Ci przeszkadzał ani rozpraszał Twojej uwagi. Jeśli jesteś rodziną goszczącą, spróbuj zadzwonić z domu – pozwoli Ci to przedstawić Au Pair jej przyszłe miejsce zamieszkania. Jeśli jesteś Au Pair nie zapomnij porozmawiać z dziećmi i poproś, by pokazano Ci Twój przyszły pokój. 
 

4.Okaż zainteresowanie swoją Au Pair/rodziną goszczącą

Pokaż swojej Au Pair/rodzinie goszczącej, że Ci na niej zależy! Udowodnij jej, że dokładnie przeczytałaś/eś jej profil i Waszą korespondencję i  że chcesz wiedzieć nawet więcej!
 
Jeżeli uważasz, że tym razem udało Ci znaleźć Twoją wymarzoną Au Pair/rodzinę goszczącą, powiedz jej to - pozostańcie w kontakcie. Jeżeli jednak czujesz, że coś jest nie tak, nie ukrywaj tego; lepiej być uczciwym, niż później tracić czas – zarówno swój, jak i Twojej Au Pair/rodziny goszczącej. 
 
Na AuPair.net znajdziesz więcej informacji dotyczących rozmowy kwalifikacyjnej z Twoją przyszłą Au Pair/rodziną goszczącą. 
 

Jak rozpoznać, że kontaktuje się ze mną oszust?
Zwróć uwagę na następujące szczegóły: 
  • Adres email na zdjęciu profilowym - to na pewno nie jest uczciwy użytkownik 
  • Poproszono Cię o dokonanie przelewu, np. za pomocą serwisu MoneyGram lub Western Union, lub o utworzenie konta depozytkowego 
  • Skontaktowała się z Tobą agencja, do której się nie zgłaszałaś/eś lub tzw. prawnik lub adwokat rodziny. Możesz otrzymać kontrakt lub aplikację o wizę. To w 100%  jest oszustwo.
  • Poproszono Cię o zapłacenie za wynajem mieszkania lub dokonanie jakiegokolwiek przelewu
  • Poproszono Cię o zapłacenie z góry za podróż Au Pair (szczególnie, jeśli jest to jedyna rzecz, która zdaje się interesować Au Pair)
  • Rodzina goszcząca kontaktuje się z Au Pair za pomocą Facebooka lub innych mediów społecznościowych. To niebezpieczne - w takich przypadkach trzeba zachować maksymalną ostrożność. 
Wymienione powyżej przypadki są niemal wyłącznie domeną oszustów. Jeżeli spotkasz się z takim zachowaniem, skontaktuj się z nami! Sprawdzimy to i podejmiemy dalsze kroki. 
 
Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak oszuści wykorzystują program, możesz przeczytać nasz artykuł o przekrętach w programie Au Pair.
Jak mogę skontaktować się z rodziną goszczącą?
Musisz otworzyć profil rodziny goszczącej i napisać tam wiadomość. Jeżeli rodzina goszcząca ma konto Premium, będzie mogła od razu odczytać i odpowiedzieć na Twoją wiadomość. 
 
Możesz również dodać rodzinę do swojej Hotlisty i tym sposobem dać im znać, że wpadli Ci w oko!
Jak mogę skontaktować się z Au Pair?
Aby skontaktować się z Au Pair, musisz otworzyć profil Au Pair i napisać tam wiadomość. Możesz również dodać Au Pair do swojej Hotlisty - AuPair.com wyśle w Twoim imieniu wiadomość do Au Pair. Standardowe konto pozwoli Ci wysłać wiadomość-zaproszenie oraz dodać Au Pair do swojej Hotlisty; konto Premium pozwoli Ci napisać personalizowaną wiadomość do Au Pair i w ten sposób wymienić się z Au Pair danymi kontaktowymi. 


Wideo-prezentacja Au Pair. Jak nagrać wideo jako Au Pair?
Wideo-prezentacja Au Pair. Jak nagrać wideo jako Au Pair? Zobacz »
Jak utworzyć atrakcyjny profil Au Pair / rodziny goszczącej?
Jak utworzyć atrakcyjny profil Au Pair / rodziny goszczącej? Zobacz »
Wskazówki dla Au Pair - zanim wyjedziesz za granicę
Wskazówki dla Au Pair - zanim wyjedziesz za granicę Zobacz »
Jak znaleźć rodzinę goszczącą jako Au Pair?
Jak znaleźć rodzinę goszczącą jako Au Pair? Zobacz »
Jak zostać rodziną goszczącą Au Pair - przewodnik
Jak zostać rodziną goszczącą Au Pair - przewodnik Zobacz »