au pair

Twój dzień jako Au Pair

dzień jako Au Pair
Jeśli chcesz zbudować serdeczną relację z Twoją Au Pair/rodziną goszczącą i zapobiec przyszłym problemom, warto przedyskutować dzienny, a nawet tygodniowy, harmonogram. W ten sposób zarówno Au Pair, jak i rodzina goszcząca, poznają swoje zobowiązania i ogólny zarys przyszłego programu Au Pair.
 
Rodzina goszcząca powinna opracować dokładny plan, w którym określone są zadania, czas, który Au Pair powinna na nie poświecić, i każdy istotny szczegół, który może prowadzić do późniejszych nieporozumień. 
 
Jeżeli zamierzasz znaleźć swoją przyszłą Au Pair na AuPair.com warto taki plan wprowadzić w odpowiednim polu w Twoim profilu. W ten sposób Au Pair będzie mogła zorientować się, jakie są Twoje wymagania i czego będziesz od niej oczekiwać; Tobie pozwoli to natomiast znaleźć odpowiednią osobę, która, znając Twoją ofertę, decyduje się na nią z pełną świadomością. 


 

Co Au Pair i rodzina goszcząca powinny przedyskutować? 

  • Jakich zadań Au Pair ma się podjąć, kiedy, ile czasu mają jej zająć
Chociaż zawsze lepiej jest mieć plan, program Au Pair jest z założenia bardzo elastyczny, szczególnie wtedy, gdy Au Pair i rodzina goszcząca świetnie się dogadują. Z punktu widzenia Au Pair lepiej jest jednak mieć określony grafik dnia – pozwala jej to na lepsze zaplanowanie swojego wolnego czasu. 
  • Określ woje wymagania
Lepiej napisać „włóż zabawki do pudełek, poskładaj leżące wokół ubrania i połóż je z powrotem na półkach, w piątki możesz dodatkowo poodkurzać” niż „sprzątanie pokoju dziecka”. W ten sposób Au Pair nie będzie miała wątpliwości, czego od niej oczekujesz. 
  • Kiedy snujecie rodzinne plany, Au Pair powinna brać w tym udział
„Obiad o 19:00”. Nie zapominaj, że czas pracy Au Pair jest określony i nie powinien przekraczać maksymalnej ilości godzin sugerowanej przez wymagania programowe w danym kraju. Jednakże, jeśli zarówno Au Pair, jak i rodzina goszcząca, zechcą spędzać czas razem bez żadnych zobowiązań, nie powinno to być interpretowane jako czas pracy Au Pair. 
  • Czas wolny
Au Pair będzie mogła lepiej zaplanować swój wolny czas jeśli będzie wiedziała, kiedy przypadnie jej czas wolny/dni wolne - z wyprzedzeniem. 
  • Kurs językowy
Czasem kurs językowy jest dla Au Pair obowiązkowy. Ale nawet jeśli nie jest, warto się na taki zapisać; program Au Pair powinien prowadzić do poznania kultury i języka kraju goszczącego. Określcie, kiedy Au Pair będzie na kurs językowy uczęszczać 
  • Godziny pracy rodziców
Jeżeli określisz, jakie są godziny pracy obojga rodziców rodziny goszczącej, Au Pair szybciej oswoi się z codziennym trybem życia rodziny. Godziny pracy rodziców pozwolą Au Pair stwierdzić, kiedy będzie musiała poświęcić maksimum uwagi dzieciom i gdzie – w razie czego – będzie mogła Cię znaleźć!
 
W każdym przypadku upewnij się jednak, że Au Pair zna i rozumie stawiane przed nią wymagania i, co więcej, zgadza się na nie. Komunikacja interpersonalna jest kluczowym elementem tego programu, szczególnie na początku, gdy wiele spraw jest jeszcze niesprecyzowanych. 
 

Czy Au Pair może mieć drugą pracę?
To zależy. Jeśli Au Pair jest obywatelem UE i przebywa w UE, to może mieć inną pracę, ale status ubezpieczenia społecznego może się zmienić. W pozostałych przypadkach zależy to od wizy, którą posiada Au Pair, ilości przepracowanych godzin oraz szczegółowych przepisów prawa pracy kraju przyjmującego.


Obowiązki Au Pair: co Au Pair powinna robić podczas programu
Obowiązki Au Pair: co Au Pair powinna robić podczas programu Zobacz »
Co to jest Au Pair? Kim jest Au Pair? A rodzina goszcząca?
Co to jest Au Pair? Kim jest Au Pair? A rodzina goszcząca? Zobacz »
Urlop Au Pair - ile wolnych dni ma Au Pair?
Urlop Au Pair - ile wolnych dni ma Au Pair? Zobacz »
Jak znaleźć rodzinę goszczącą jako Au Pair?
Jak znaleźć rodzinę goszczącą jako Au Pair? Zobacz »
Programy Au Pair na całym świecie
Programy Au Pair na całym świecie Zobacz »
Kontrakt pomiędzy Au Pair i rodziną goszczącą
Kontrakt pomiędzy Au Pair i rodziną goszczącą Zobacz »