au pair

Tandem - Wzajemna nauka języka

wzajemna nauka języka, tandem Czy chcesz nauczyć się języka obcego, ale nie znasz żadnego rodowitego mówcy, który mógłby Ci pomóc? Chcesz poznać inne Au Pairs, ale jesteś nowa w kraju i czujesz się odizolowana? AuPair.com stworzyła nowe narzędzie, aby Ci pomóc!

Znajdź partnera tandemowego do nauki języka
 
Możesz znaleźć inne Au Pairki i entuzjastów języka na naszej platformie! Wystarczy, że podasz swój język ojczysty i język, którego chcesz się nauczyć, a my dostarczymy Ci pełną listę pasujących do siebie tandemów z naszej grupy. Co najlepsze: nasza usługa jest dla Ciebie całkowicie bezpłatna!

Co to jest tandem językowy?

Dwie osoby władające różnymi językami spotykają się i rozmawiają ze sobą w swoich językach - jest to tandem językowy. Jego celem jest poprawienie swoich umiejętności językowych, a jednocześnie poznanie innych osób o podobnych zainteresowaniach. Wymiana językowa jest doskonałą opcją dla Au Pairek i nie tylko, przed, w trakcie i po pobycie: możesz ćwiczyć swój język docelowy przed wyjazdem, spotkać się z innymi Au Pairs podczas pobytu w kraju goszczącym i utrzymywać kontakt po powrocie do domu.

Jak znaleźć partnera do tandemu?

Jeśli spełniasz wymagania, zobaczysz powiadomienie na swoim pulpicie nawigacyjnym, gdy będziesz zalogowany. Po kliknięciu na "Zainteresowana" to przeniesie Cię do strony, gdzie można wskazać swój język ojczysty i język docelowy. Po tym, będziesz mieć dostęp do profili z innych Au Pairs, którzy pasują do Twoich kryteriów. Zachęcamy do wysłania zapytania o kontakt, a oni dadzą Ci znać, czy są zainteresowani. Możesz wymienić swoje dane kontaktowe, jeśli chcesz i zaplanować czat wideo, w którym można poprawić swoje umiejętności językowe i poznać nowych przyjaciół!

Jakie są wymogi?

Aby wziąć udział w programie wymiany językowej musisz...
  • być członkiem AuPair.com od co najmniej dwóch tygodni
  • mieć wskaźnik odpowiedzi na poziomie 90% lub więcej
  • wypełnić swój profil w 100%.
Możesz również wziąć udział w programie, gdy Twój profil jest nieaktywny (np. gdy znalazłaś już swoją Rodzinę Goszczącą), co możesz wybrać w swoich ustawieniach. 

Jak działa wymiana językowa?

Możesz wysłać maksymalnie 20 zapytań tandemowych tygodniowo i wymieniać wiadomości z dwoma różnymi użytkownikami tygodniowo. W ten sposób chcemy mieć pewność, że będziesz miał przegląd swoich partnerów tandemowych i skupisz się na tych ulubionych. 
Po wymianie danych kontaktowych możesz zaplanować:
  • wymiana pisemna
  • wymianę ustną
  • spotkanie face to face
Jeśli skupisz się na poprawieniu swoich umiejętności w zakresie języka pisanego, możesz pisać wiadomości i czytać odpowiedzi swojego partnera tandemowego. Alternatywnie, możesz również spotkać się z partnerem tandemowym poprzez video czat lub spotkać się offline, jeśli mieszkacie w tym samym regionie. Opowiedz o sobie, powiedz swojemu partnerowi, dlaczego chcesz się nauczyć tego języka lub mieszkać w tym kraju. Słuchaj i dowiedz się więcej o swoich nowych przyjaciołach: co on/ona może Ci powiedzieć o swojej kulturze? Poszerz swoje horyzonty i zdobądź międzynarodowych przyjaciół. Obiecujemy Ci, że warto!
 

Czy są z tym związane jakieś koszty?

Z przyjemnością informujemy, że to narzędzie jest całkowicie bezpłatne dla Ciebie i Twojego partnera tandemowego. Celem tej usługi jest wyłącznie poprawa Twojego doświadczenia międzykulturowego i zebrać nowych przyjaciół wokół siebie tak, że pobyt Au Pair staje się najlepszy czas w swoim życiu.

Wskazówki dotyczące korzystnej wymiany językowej

Nasza społeczność wymiany językowej stale się rozwija! Jednak wiele osób staje przed swoją pierwszą rozmową wideo i martwi się, czy ich umiejętności językowe są wystarczająco dobre. To zupełnie normalne, że denerwujesz się przed pierwszym spotkaniem ze swoim partnerem tandemowym, każdy z nas to przeżył. Ale nie martw się: zazwyczaj osoby uczące się języka są bardzo wyrozumiałe. I nie zapominaj, że jesteś na tym samym wózku: Twój partner może być tak samo zdenerwowany jak Ty. Uświadom sobie, dlaczego chcesz wziąć udział w wymianie językowej: nie jesteś jeszcze biegła, ale to jest twój cel - a przynajmniej porozumiewanie się na poziomie podstawowym. I ten cel jest cenny i dobry. To jest bardzo podobne do programu Au Pair: nie pozwól, aby niepewność przeszkadza Ci w osiągnięciu tego, co chcesz! Niemniej jednak, zebraliśmy kilka wskazówek dla Ciebie w oparciu o nasze własne doświadczenia:

Naucz się na pamięć swojej prezentacji
 

Oczywiście, jesteś początkujący lub nie mówisz biegle w języku docelowym. Ale zaufaj nam, to zwiększy Twoją pewność siebie, jeśli nauczysz się na pamięć pierwszych zwrotów, które chcesz powiedzieć. To bardzo Ci pomoże. Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś przygotować się do powiedzenia kim jesteś, ile masz lat, skąd pochodzisz i co robisz. Ponadto, bardzo wskazane jest, aby nauczyć się doceniać język i kulturę drugiej osoby. Na przykład, kiedy jeden z naszych autorów mieszkał we Francji, najlepszym początkiem rozmowy było "Kocham Francję i chcę poprawić swój francuski, ale wciąż jestem na etapie początkowym. Cieszę się, jeśli mógłbyś mi pomóc" et voilá: kiedy jesteśmy doceniani za kulturę, ludzie bardzo szybko poczulja się komfortowo i okaza się bardzo pomocni.

Weź słownik

Podczas nauki nowego języka nie ma nic bardziej frustrującego niż chęć wyrażenia czegoś, ale po prostu brak możliwości. Dlatego właśnie powinieneś koniecznie zabrać ze sobą słownik na spotkanie z partnerem tandemowym. Możesz użyć staromodnego modelu i zapisywać w nim swoje notatki lub pobrać aplikację słownikową. Podczas czatu online możesz mieć otwartą stronę internetową ze słownikiem, gdy rozmawiasz ze swoim kompanem językowym. Im częściej będziesz go używać, tym mniej będzie Ci potrzebny w przyszłości. 
 

Zapisuj nowe słowa

Jeśli jesteś wzrokowcem, sugerujemy zapisywanie nowych słów i powtórzenie ich po spotkaniu. Są ludzie, którzy potrafią zapamiętać słowo po prostu słysząc je, ale nie każdy jest obdarzony tym talentem. Przynieś długopis i papier lub utwórz plik na swoim smartfonie, aby zbierać nowe słowa, których nauczyłeś się podczas sesji. 
 

Nagrywaj rozmowę

Wskazówka: nagrywaj rozmowę (jeśli twój partner się zgadza). W ten sposób będziesz mógł obiektywnie ocenić swoje osiągnięcia, sprawdzić wymowę i zobaczyć, czy jest miejsce na poprawę (generalnie zawsze jest). 
 
To powiedziawszy, mamy nadzieję, że znajdziesz swój idealny partner tandem wkrótce i że będziesz cieszyć się wymiany językowej na AuPair.com! 
 Kurs językowy Au Pair - czy jest obowiązkowy? Kto powinien pokryć koszt kursu?
Kurs językowy Au Pair - czy jest obowiązkowy? Kto powinien pokryć koszt kursu? Zobacz »
Kurs językowy Au Pair - jak się szybko nauczyć języka?
Kurs językowy Au Pair - jak się szybko nauczyć języka? Zobacz »
Jak napisać list do Au Pair lub rodziny goszczącej?
Jak napisać list do Au Pair lub rodziny goszczącej? Zobacz »
Program Au Pair - wymagania wiekowe w różnych krajach
Program Au Pair - wymagania wiekowe w różnych krajach Zobacz »
Co to jest Au Pair? Kim jest Au Pair? A rodzina goszcząca?
Co to jest Au Pair? Kim jest Au Pair? A rodzina goszcząca? Zobacz »