au pair

Czy posiadanie prawa jazdy jest dla Au Pair konieczne?


To pytanie wydaje się być jednym z najczęściej zadawanych przez Au Pair z całego świata. Odpowiedź na nie pytanie znajdziesz w poniższym tekście. 

Czy potrzebuję prawa jazdy aby zostać Au Pair?

Jeśli chcesz zostać Au Pair warto rzucić okiem na wymagania programowe i upewnić się, czy rzeczywiście spełniasz wszystkie wymienione w nich punkty. Nawet jeśli się zdarzy, że nie spełniasz wymagań w danym państwie, sprawdź inne; każde państwo ma inne regulacje odnośnie programów Au Pair i nie ma sensu zniechęcać się po pierwszej próbie. 

 
W zależności od rodziny goszczącej, mogą pojawić się dodatkowe wymagania, które będą istotnym kryterium podczas wyboru Au Pair. Na przykład: niektóre rodziny nie mają przeciwwskazań odnośnie palenia tytoniu, podczas gdy inne uważają to za niedopuszczalne. Podobnie jest w przypadku prawa jazdy. Chociaż większość rodzin jest elastyczna, może się zdarzyć, że niektóre będą wymagać od Ciebie, byś zawoziła ich dzieci do szkoły – a bez prawa jazdy może się to okazać niemożliwe! Na AuPair.com możesz jednak wprowadzić odpowiednie kryteria wyszukiwania, które pozwolą Ci odnaleźć rodzinę goszczącą dokładnie spełniającą Twoje preferencje. A dopóki Ty i Twoja rodzina goszcząca zgadzacie się co do programu Twojego pobytu brak prawa jazdy nie będzie stanowił problemu.  

A co w przypadku USA? Czy bez prawa jazdy wciąż mogę zostać Au Pair w USA?

Nie zapominaj, że programy Au Pair w USA są odrobinę bardziej rygorystyczne i pomimo znalezienia idealnej rodziny goszczącej na AuPair.com zarówno Au Pair, jak i rodzina goszcząca, muszą skontaktować się z lokalną agencją. 
 
Większość rodzin z USA używa samochodu na co dzień, a więc i Au Pair będzie potrzebowała samochodu do swoich codziennych zadań. W związku z tym większość agencji w USA wymaga od swoich aplikantek prawa jazdy w celu szybszego znalezienia dla nich odpowiednich rodzin goszczących.  
 
Jeśli jednak amerykańska rodzina nie wymaga od swojej przyszłej Au Pair prawa jazdy, powinna się upewnić, że agencja, z którą się skontaktuje, przeprowadzi proces aplikacyjny również w takim przypadku. Problem może się jednak pojawić, gdy Au Pair lub rodzina goszcząca zechcą zerwać kontrakt – agencja będzie wówczas zobowiązana do znalezienia dla Au Pair nowej rodziny goszczącej, a w USA może się to okazać trudne, jeśli Au Pair nie posiada prawa jazdy. Właśnie z tego powodu Au Pair aplikujące do USA powinny mieć prawo jazdy – nie chodzi tylko o to, czy spełniasz wymogi rodziny goszczącej, istotne jest również, abyś odnalazła agencję, która przeprowadzi dla Ciebie proces aplikacyjny. 

Ogólnie:

  • Nie potrzebujesz prawa jazdy, aby zostać Au Pair
  • Bez prawa jazdy możesz zostać Au Pair w USA – musi się jednak zgodzić na to Twoja rodzina goszcząca i Wasze lokalne agencje
  • Możesz znaleźć swoją idealną rodzinę goszczącą na AuPair.com i skontaktować się agencją dopiero potem 


Czy mogę zostać Au Pair?
Do programu Au Pair mogą dołączyć osoby, które spełniają wymagania programowe. Wymagania programowe różnią się w zależności od kraju goszczącego. Sprawdź nie tylko ogólne wymagania programu Au Pair, ale również wymagania kraju, do którego chcesz wyjechać. Jeżeli wszystko jest w porządku, rzuć okiem na nasz przewodnik, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez cały proces!
Chcę zostać Au Pair w USA! Jak dołączyć do programu w Stanach?
Program Au Pair w Stanach Zjednoczonych działa trochę inaczej. Przede wszystkim, musisz zarejestrować się poprzez jedną z desygnowanych agencji Au Pair w USA. Agencje te są w stanie wystąpić o wizę J-1, którą Ty musisz przedstawić podczas kontroli granicznej aby w ogóle dostać się do USA. 
 
Jak się za to zabrać? Musisz skontaktować się z lokalną agencją Au Pair w Polsce i rozpocząć przygotowanie do programu wraz z nią. Agencja ta skontaktuje się z partnerską agencją w USA i w ten sposób zorganizuje Twój wyjazd. 
 
Jeśli chcesz, możesz znaleźć rodzinę goszczącą w USA na AuPair.com, a następnie poinformować lokalną agencję o Twoim wyborze. 


Jak zostać Au Pair? Wymagania programu Au Pair
Jak zostać Au Pair? Wymagania programu Au Pair Zobacz »
Program Au Pair - wymagania wiekowe w różnych krajach
Program Au Pair - wymagania wiekowe w różnych krajach Zobacz »
Kontrakt pomiędzy Au Pair i rodziną goszczącą
Kontrakt pomiędzy Au Pair i rodziną goszczącą Zobacz »
Programy Au Pair na całym świecie
Programy Au Pair na całym świecie Zobacz »
Ubezpieczenie Au Pair: jak bezpiecznie spędzić czas za granicą?
Ubezpieczenie Au Pair: jak bezpiecznie spędzić czas za granicą? Zobacz »
Rozmowa kwalifikacyjna Au Pair - jak się do niej przygotować
Rozmowa kwalifikacyjna Au Pair - jak się do niej przygotować Zobacz »