au pair

Podróż do kraju goszczącego

Au Pair wskazówki


Podróż do kraju goszczącego 

Jeżeli zdecydowałaś się na program Au Pair i już znalazłaś swoją rodzinę goszczącą na AuPair.com, najwyższy czas zaplanować podróż do kraju goszczącego i rozpocząć swoją przygodę! Nie zapomnij przedyskutować tej kwestii z Twoją rodziną goszczącą – ustalcie wspólnie datę Twojego przybycia i zapiszcie ją w kontrakcie
 

Środek transportu

Wybór odpowiedniego środka transportu jest jednym z najważniejszych punktów w planie Twojej podróży. Wybór środka transportu będzie determinowany przez dwa podstawowe czynniki: skąd dokąd chcesz się dostać oraz ile chcesz zapłacić za bilet. Porównaj wszystkie dostępne oferty i wybierz najbardziej ekonomiczną! Po Europie można z łatwością podróżować nawet autobusem – to jedna z najtańszych dostępnych opcji. Możesz również rozważyć podróż pociągiem, samolotem lub samochodem. Pamiętaj, że bilet warto zarezerwować odpowiednio wcześnie, jako że ceny biletów rosną wraz ze zbliżającą się datą podróży. Zarówno data podróży, jak i miejsce spotkania, muszą być wcześniej ustalone z rodziną goszczącą. Niemniej, upewnij się, że masz przy sobie numer kontaktowy i adres Twojej rodziny goszczącej, gdyby cokolwiek miało pójść nie tak! Jeżeli jednak starannie zaplanujesz swoją podróż, wszystko powinno pójść jak z płatka i Twój program Au Pair rozpocznie się bez żadnych problemów. 

Koszt podróży 

Według programów większości krajów goszczących, Au Pair powinna zorganizować i opłacić podróż samodzielnie. Niektóre rodziny mogą jednak zaoferować Au Pair swoją pomoc finansową – powinno to być jednak przedyskutowane i ustalone wcześniej, przed rozpoczęciem podróży. 


Dodatkowe punkty

W niektórych krajach, takich jak USA lub Chiny, koszt podróży musi być częściowo opłacony przez rodzinę goszczącą. Rodzina goszcząca powinna opłacić przynajmniej połowę kosztów podróży – niemniej, powinno to być zapisane w kontrakcie. 
 
Tutaj możesz znaleźć dodatkowe wskazówki jak zaplanować idealny program Au Pair!
 

Kto powinien zapłacić za podróż Au Pair?
W większości krajów obowiązek zorganizowania podróży spoczywa na Au Pair, jednak AuPair.com doradza rodzinom goszczącym rozważenie pomocy  Au Pair w tym zakresie. Au Pair powinna jednak wstępnie pokryć koszta podróży samodzielnie. Jeżeli rodzina goszcząca decyduje się pomóc, powinna dodawać odpowiednią sumę do kieszonkowego Au Pair co miesiąc podczas pobytu Au Pair w kraju goszczącym. 
 
W przypadku Chin i USA, bilet jest - zazwyczaj - w całości sponsorowany przez rodzinę goszczącą.
 
Niemniej, warto całą sprawę przedyskutować przed przybyciem Au Pair do kraju goszczącego i zapisać postanowienia w kontrakcie. Na AuPair.com możesz dowiedzieć się więcej o kosztach ponoszonych przez Au Pair i kosztach ponoszonych przez rodzinę goszczącą w ramach programu Au Pair.
Jak Au Pair może uzyskać wizę?
AuPair.com jest internetową platformą dedykowaną Au Pair i rodzinom goszczącym, nie agencją Au Pair, zatem to pytanie przekracza nasz zakres kompetencji. Niemniej, postaramy się pomóc!
 
Zazwyczaj najlepszym źródłem informacji dotyczącej aplikacji o wizę i samej wizy jest ambasada kraju goszczącego usytuowana w kraju ojczystym Au Pair. Wymagania wizowe są różne dla obywateli o różnej narodowości, ale zazwyczaj Au Pair będzie musiała przedstawić w ambasadzie podpisany kontrakt oraz list-zaproszenie od rodziny goszczącej. Inne dokumenty będą zależeć od specyficznego przypadku. 
 
W przypadku aplikacji jako Au Pair do Stanów Zjednoczonych, pomoc lokalnej agencji Au Pair okaże się niezbędna. 


Plusy i minusy Au Pair - dlaczego warto zostać Au Pair?
Plusy i minusy Au Pair - dlaczego warto zostać Au Pair? Zobacz »
Pokój Au Pair - jakie musi spełniać wymagania?
Pokój Au Pair - jakie musi spełniać wymagania? Zobacz »
Koszt Au Pair: ile trzeba zainwestować, żeby zostać Au Pair?
Koszt Au Pair: ile trzeba zainwestować, żeby zostać Au Pair? Zobacz »
Po programie Au Pair: jak się dobrze bawić z powrotem w domu
Po programie Au Pair: jak się dobrze bawić z powrotem w domu Zobacz »
Jak otworzyć konto bankowe za granicą jako Au Pair
Jak otworzyć konto bankowe za granicą jako Au Pair Zobacz »