au pair

List do Au Pair / rodziny goszczącej

List do Au Pair lub rodziny goszczącej jest częścią Twojej aplikacji - bez względu na to, czy chcesz dołączyć do programu jako Au Pair, czy jako rodzina goszcząca, zakładając profil musisz napisać list do drugiej strony.
 
Rejestrując się na AuPair.com możesz wprowadzić list do Au Pair / rodziny zakładając swój profil lub później, edytując już istniejący profil. Nie musisz pisać listu od razu, ale obecność przyjaznego tekstu w Twoim profilu znacznie zwiększy Twoje szanse na sukces w poszukiwaniach.
 
Dowiedz się jak napisać:
list do rodziny goszczącej
List do Au Pair lub rodziny goszczącej pomoże Ci wywrzeć odpowiednie pierwsze wrażenie i zachęcić naszych użytkowników do skontaktowania się z Tobą. 
 
Jeżeli zakładasz profil, aby zostać rodziną goszczącą, rzuć okiem na “List do Au Pair”. A jeżeli chcesz zostać Au Pair, spójrz na nasze wskazówki, które pomogą Ci napisać dobry “List do rodziny goszczącej”.


Na AuPair.net możesz znaleźć więcej informacji na temat listu do Au Pair / rodziny goszczącej. Jeśli chcesz poczytać więcej o programie Au Pair, spójrz na naszą Au Pair Wikipedię!

List do Au Pair

Pisząc list do Au Pair, spróbuj wyjaśnić dlaczego zdecydowaliście się na przyjęcie Au Pair i uczestnictwo w programie. Napisz też co czyni Twoją ofertę nadzwyczajną i spróbuj przekonać Au Pair, że czas spędzony z Twoją rodziną będzie dla niej niezapomnianym przeżyciem!

Język

Postaraj się pisać prostym, nieskomplikowanym językiem, tak, aby nawet te Au Pair, które dopiero się uczą, mogły z łatwością pojąć przekaz. 
 
To właściwie dotyczy zarówno rodzin goszczących, jak i Au Pair - list powinien być napisany prostym językiem i powinien sprawiać przyjazne wrażenie. Program Au Pair jest programem wymiany kulturowej i nie ma w nim miejsca na relacje pracownik - pracodawca, dlatego wiadomości powinny być pisane w raczej rodzinnym tonie. 

Powiedz coś o sobie

Spróbuj przedstawić swoją rodzinę, pamiętaj jednak, aby unikać danych kontaktowych. Postaraj się odpowiedzieć na poniższe pytania:
 • Kim są rodzice? Czym się zajmują?
 • Ile dzieci jest w rodzinie?
 • W jakim wieku są dzieci?
 • Czy dzieci uczęszczają już do szkoły?
 • Co dzieci lubią? Jakie są ich hobby?
 • Co robicie wspólnie, w wolnym czasie?
 • Jak spędzacie weekendy?

Dlaczego chcesz uczestniczyć w programie? 

Au Pair z pewnością chciałaby znać Twoje oczekiwania względem programu i wiedzieć, co skłoniło Cię do rozważenia takiej formy opieki nad dziećmi. Dlaczego chcesz gościć Au Pair? Jakie zadania chcesz jej przydzielić?  Jak wyglądałby jej zwyczajny dzień w Waszej rodzinie? Jeżeli już wcześniej braliście udział w podobnym programie, nie zapomnij o tym również wspomnieć! 

Szukasz Au Pair?

Czy wiesz już, jakiej narodowości Au Pair szukasz? Może wybierzesz spośród poniższych: ... lub zobacz wszystkie »

List do rodziny goszczącej

Spróbuj zacząć od wyjaśnienia powodów, które skłoniły Cię do wzięcia udziału w programie. Dlaczego chcesz zostać Au Pair? Odpowiedź na to pytanie będzie świetnym wstępem! 

Jakim językiem pisać? 

list do rodziny goszczącejWiększość Au Pair wybiera swój przyszły kraj goszczący na podstawie języka, którego chcą się nauczyć. Jeżeli i Ty szukasz rodziny goszczącej w kraju, którego języka właśnie się uczysz, spróbuj pisać właśnie w tym języku. To na pewno pomoże Ci przykuć uwagę rodziny goszczącej do Twojego profilu. Jeżeli nie jesteś pewna, czy napisałaś wszystko poprawnie - nie martw się. Program Au Pair jest po to, aby się uczyć, więc wszystko jeszcze przed Tobą!
 
Jeżeli nie jesteś jeszcze gotowa pisać w języku Twojej przyszłej rodziny goszczącej, napisz list po angielsku lub po polsku. 

Przedstaw się

Napisz coś o sobie - kim jesteś, czym się zajmujesz, czym się interesujesz, jakie są Twoje hobby i zainteresowania, co lubisz robić. W listach nie zamieszczaj swoich danych kontaktowych. 
 
Opisz również swoją rodzinę i przyjaciół. Jeśli masz rodzeństwo, koniecznie o tym wspomnij! 

Dlaczego zdecydowałaś się wziąć udział w programie? 

Rodziny goszczące na pewno chciałyby wiedzieć, dlaczego postanowiłaś wziąć udział  w programie Au Pair i jakie masz plany na przyszłość. Spróbuj w liście odpowiedzieć na pytania:
 • Jakie są Twoje oczekiwania względem programu?
 • Czym się interesujesz?
 • Co robisz w wolnym czasie?
 • Jakie są Twoje plany na przyszłość?
 • Dlaczego chcesz zostać Au Pair?
 • Dlaczego wybrałaś akurat ten kraj goszczący? 
 • Dlaczego rodzina goszcząca powinna wybrać właśnie Ciebie na swoją przyszłą Au Pair?
Rodzina goszcząca potrzebuje rzetelnej osoby, która zajmie się dziećmi pod nieobecność rodziców. Wyjaśnij w liście, dlaczego to właśnie Ty jesteś najlepszą osobą do tej roli! Jeżeli posiadasz doświadczenie w opiece nad dziećmi, nie zapomnij o nich również wspomnieć. W liście wyraź również zainteresowanie kulturą i tradycją Twojego przyszłego kraju goszczącego i wyjaśnij, dlaczego to właśnie ten kraj chciałabyś poznać.  
 
Czy program Au Pair jest ważnym krokiem w Twojej karierze zawodowej? Jeżeli tak, to o tym również koniecznie napisz w liście do rodziny goszczącej. 

Znajdź rodzinę goszczącą na AuPair.com

Gdzie chcesz spędzić kilka miesięcy jako Au Pair? Wybierz jeden z najpopularniejszych krajów goszczących: ... lub szukaj rodziny goszczącej na całym świecie »


Dlaczego nie mogę wprowadzać danych kontaktowych w listach w moim profilu?
Z dwóch powodów. Pierwszym powodem jest Twoje własne bezpieczeństwo. AuPair.com sprawdza codziennie, czy wszyscy użytkownicy naszego serwisu przestrzegają zasad programu, jednak kilkuminutowe opóźnienie z naszej strony może skutkować wysłaniem wielu nieuczciwych propozycji. Jeżeli Twoje dane kontaktowe są ogólnie dostępne, mogą tym sposobem wpaść w niepowołane ręce. Drugim powodem jest pakiet Premium, o którym więcej możesz dowiedzieć się tutaj
Jak mogę skontaktować się z rodziną goszczącą?
Musisz otworzyć profil rodziny goszczącej i napisać tam wiadomość. Jeżeli rodzina goszcząca ma konto Premium, będzie mogła od razu odczytać i odpowiedzieć na Twoją wiadomość. 
 
Możesz również dodać rodzinę do swojej Hotlisty i tym sposobem dać im znać, że wpadli Ci w oko!
Jak długo to potrwa, zanim znajdę rodzinę goszczącą?
To zależy! Poszukiwanie rodziny goszczącej może zająć od kilku dni, czy nawet godzin, do kilku miesięcy. Ale aby usprawnić cały proces, upewnij się, że Twój profil jest kompletny i przyciągnie uwagę potencjalnych rodzin goszczących. Sprawdź również, czy spełniasz wymagania programowe i czy możesz dołączyć do programu Au Pair w wybranym przez Ciebie kraju goszczącym. 
 
Kontaktuj się z ok. 10-15 rodzinami goszczącymi dziennie, i zwróć uwagę, czy wpisujesz się w wymagania rodzin goszczących. Postaraj się udowodnić rodzinom, że to właśnie Ciebie szukają! 


Jak utworzyć atrakcyjny profil Au Pair / rodziny goszczącej?
Jak utworzyć atrakcyjny profil Au Pair / rodziny goszczącej? Zobacz »
Zdjęcia Au Pair - jak wybrać odpowiednie zdjęcie do profilu
Zdjęcia Au Pair - jak wybrać odpowiednie zdjęcie do profilu Zobacz »
Wideo-prezentacja Au Pair. Jak nagrać wideo jako Au Pair?
Wideo-prezentacja Au Pair. Jak nagrać wideo jako Au Pair? Zobacz »
Rozmowa kwalifikacyjna Au Pair - jak się do niej przygotować
Rozmowa kwalifikacyjna Au Pair - jak się do niej przygotować Zobacz »
Co to jest Au Pair? Kim jest Au Pair? A rodzina goszcząca?
Co to jest Au Pair? Kim jest Au Pair? A rodzina goszcząca? Zobacz »
Kontrakt pomiędzy Au Pair i rodziną goszczącą
Kontrakt pomiędzy Au Pair i rodziną goszczącą Zobacz »