au pair

Konto bankowe Au Pair

konto bankowe Au Pair
Jeżeli już znalazłaś rodzinę goszczącą na AuPair.com, najwyższy czas, aby zaplanować podróż do kraju goszczącego i pomyśleć o całej reszcie. 
 
Jako Au Pair otrzymasz zakwaterowanie, wyżywienie oraz, wypłacane tygodniowo lub miesięcznie, kieszonkowe na bieżące potrzeby. Jak będziesz otrzymywać te pieniądze? Niektóre rodziny mogą preferować wypłacanie wynagrodzenia w gotówce, jednak najpewniejszym sposobem byłyby przelewy bankowe na osobiste konto Au Pair.
 
Kiedy jesteś w kraju, masz dostęp do swojego rachunku bankowego nawet online i możesz wypłacić pieniądze kiedy tylko potrzebujesz. Czy tak będzie również za granicą? Prawdopodobnie tak - jeżeli otworzysz konto w lokalnym banku. W ten sposób unikniesz wysokich opłat i prowizji. 

Jak płacić Au Pair?

Au Pair powinny otrzymywać wynagrodzenie co tydzień lub co miesiąc, w zależności od wcześniejszych ustaleń. W większości krajów istnieją regulacje dotyczące pensji otrzymywanej przez Au Pair. Aby uniknąć wszelkich nieporozumień warto przedyskutować tę kwestię przed podpisaniem kontraktu i ustalić w jaki sposób i kiedy Au Pair będzie otrzymywać pieniądze.

Konto bankowe Au Pair 

Rodzina goszcząca może zorganizować część formalności i pomóc Au Pair założyć konto w banku. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z tego samego banku co rodzina goszcząca. W niektórych przypadkach możliwe jest otworzenie rachunku bankowego drogą mailową lub telefoniczną, nawet z zagranicy. 
 
Najprawdopodobniej potrzebne okażą się: 
  • Paszport / wiza Au Pair - jeżeli są konieczne aby odwiedzić kraj goszczący
  • List zaproszeniowy lub kontrakt, stanowiący dowód, że Au Pair mieszka i pracuje z rodziną goszczącą
Niektóre banki mogą również zażądać dowodu, że Au Pair miała otwarty rachunek bankowy w kraju ojczystym. Warto sprawdzić dokładne wymagania przed wyruszeniem do kraju goszczącego oraz dowiedzieć się, jak długo potrwa cała procedura. W niektórych krajach może to potrwać nawet 2 miesiące! Warto również porównać koszt prowadzenia konta w różnych bankach i wybrać najlepszą opcję. 


Kto powinien zapłacić za podróż Au Pair?
W większości krajów obowiązek zorganizowania podróży spoczywa na Au Pair, jednak AuPair.com doradza rodzinom goszczącym rozważenie pomocy  Au Pair w tym zakresie. Au Pair powinna jednak wstępnie pokryć koszta podróży samodzielnie. Jeżeli rodzina goszcząca decyduje się pomóc, powinna dodawać odpowiednią sumę do kieszonkowego Au Pair co miesiąc podczas pobytu Au Pair w kraju goszczącym. 
 
W przypadku Chin i USA, bilet jest - zazwyczaj - w całości sponsorowany przez rodzinę goszczącą.
 
Niemniej, warto całą sprawę przedyskutować przed przybyciem Au Pair do kraju goszczącego i zapisać postanowienia w kontrakcie. Na AuPair.com możesz dowiedzieć się więcej o kosztach ponoszonych przez Au Pair i kosztach ponoszonych przez rodzinę goszczącą w ramach programu Au Pair.
Czy AuPair.com pomoże mi znaleźć rodzinę goszczącą i załatwić formalności?
Niestety, nie możemy tego zrobić. AuPair.com jest internetową platformą dedykowaną Au Pair i rodzinom goszczącym, nie agencją Au Pair w pełnym tego słowa znaczeniu. Dlatego też udostępniamy Ci wszystkie narzędzia konieczne do odnalezienia i skontaktowania się z odpowiednią rodziną, ale nie będziemy uczestniczyć w procesie poszukiwania / kontaktowania rodzin goszczących. 
 
AuPair.com pomoże Ci, wysyłając do Ciebie listy rekomendowanych rodzin goszczących (czyli takich, które spełniają Twoje kryteria wyszukiwania) oraz udzieli Ci wszelkiej informacji o programie Au Pair


Wskazówki dla Au Pair - zanim wyjedziesz za granicę
Wskazówki dla Au Pair - zanim wyjedziesz za granicę Zobacz »
Ile zarabia Au Pair w różnych krajach?
Ile zarabia Au Pair w różnych krajach? Zobacz »
Koszt Au Pair: ile trzeba zainwestować, żeby zostać Au Pair?
Koszt Au Pair: ile trzeba zainwestować, żeby zostać Au Pair? Zobacz »
Dzień jako Au Pair - jak wygląda typowy dzień jako Au Pair?
Dzień jako Au Pair - jak wygląda typowy dzień jako Au Pair? Zobacz »
Ubezpieczenie Au Pair: jak bezpiecznie spędzić czas za granicą?
Ubezpieczenie Au Pair: jak bezpiecznie spędzić czas za granicą? Zobacz »
Jak się spakować na wyjazd jako Au Pair?
Jak się spakować na wyjazd jako Au Pair? Zobacz »