au pair

Jakie warunki musi spełnić rodzina goszcząca?

Chcesz zatrudnić Au Pair? Sprawdź, czy spełniasz wymagania programu Au Pair i możesz dołączyć do programu jako rodzina goszcząca:
  • Masz przynajmniej jedno niepełnoletnie dziecko, którym Au Pair może się zająć podczas programu
  • Masz w domu wolny pokój, w którym Au Pair może mieszkać podczas pobytu
  • Możesz zapewnić Au Pair wyżywienie i kieszonkowe 
W tym artykule znajdziesz więcej szczegółów dotyczących wymagań, które musi spełnić rodzina, aby dołączyć do programu. 
W Polsce nie ma regulacji programowych dotyczących programu Au Pair, niemniej, warto dowiedzieć się, jak program Au Pair działa w innych krajach
jak zostać rodziną goszczącą
Jeśli zmagasz się ze znalezieniem odpowiedniej opieki dla Twoich dzieci, a przy tym nie masz nic przeciwko odrobinie wielokulturowości pod Twoim dachem - program Au Pair może być czymś dla Ciebie. W tym artykule zebraliśmy dla Ciebie wszystkie wymagania, jakie musisz spełnić, aby przystąpić do programu i w niedalekiej przyszłości gościć Au Pair. 

Ogólne wymagania dla rodzin goszczących Au Pair

Dzieci

Aby zatrudnić Au Pair, rodzina goszcząca musi mieć przynajmniej jedno niepełnoletnie dziecko. Ten warunek może się jednak zmieniać w zależności od regulacji prawnych kraju goszczącego. 

Pokój Au Pair

Pokój przeznaczony dla Au Pair musi być w pełni wyposażony, przytulny i, co najważniejsze, musi znajdować się w mieszkaniu rodziny goszczącej. 

Kieszonkowe

Au Pair powinna otrzymywać kieszonkowe co tydzień lub co miesiąc, w ustalonej kwocie. Wysokość kieszonkowego jest regulowana przez zasady programu Au Pair obowiązujące w danym kraju. W przypadku braku regulacji prawnych, jak w Polsce, wysokość kieszonkowego trzeba ustalić wraz z Au Pair podczas wstępnej rozmowy, a ustalenia zapisać w kontrakcie. 

Wyżywienie

Au Pair mieszka wraz z rodziną goszczącą i powinna być traktowana jak członek rodziny, w związku z czym, wspólne posiłki można uznać za regułę programu. Au Pair powinna mieć zapewnione nie mniej niż 3 pełne posiłki dziennie.
 
Rodzina goszcząca nie może oczekiwać, że Au Pair będzie płacić za wyżywienie we własnym zakresie!

Narodowość & język

Au Pair przybywa do kraju goszczącego w celu nauczenia się języka i poznania nowej kultury, w związku z czym rodzina goszcząca musi na co dzień mówić oficjalnym językiem kraju goszczącego. 
 
Ponadto, Au Pair musi mieć inną narodowość niż narodowość rodziny goszczącej - ideą programu Au Pair jest wszak wymiana kulturowa. 

Inne wymagania programu Au Pair

jak zostać rodziną goszczącąRodzina goszcząca musi liczyć się z tym, że podczas programu będzie musiała stosować się do zasad programu i wywiązywać ze swoich obowiązków wobec Au Pair
 
Aby upewnić się, że podczas programu nie zaistnieją nieprzewidziane konflikty między Au Pair a Waszą rodziną, warto jeszcze przed rozpoczęciem współpracy przedyskutować wszystkie warunki programu i podpisać kontrakt
 
Jeśli spełniasz wszystkie wymagania i chcesz już znaleźć odpowiednią Au Pair, zarejestruj się na AuPair.com jako rodzina goszcząca i dowiedz się, jak najłatwiej rozpocząć poszukiwania Au Pair. Dowiedz się też, jakie zasady obowiązują rodziny goszczące w różnych krajach! 


Jaka jest różnica pomiędzy normalnym kontem, a kontem Premium?
Kiedy zakładasz konto na AuPair.com, robisz to bezpłatnie. Otrzymujesz standardowy pakiet usług - możesz przeszukiwać bazę Au Pair, dodawać je do swojej Hotlisty i wysyłać im zaproszenia. 
 
Konto Premium pozwala Ci pisać i kontaktować się z Au Pair za pomocą personalizowanych wiadomości. W ten sposób możesz wymienić się z Au Pair danymi kontaktowymi i możecie spotkać się poza serwisem, aby porozmawiać i przedyskutować szczegóły Waszej współpracy. 
Jak mogę skontaktować się z Au Pair?
Aby skontaktować się z Au Pair, musisz otworzyć profil Au Pair i napisać tam wiadomość. Możesz również dodać Au Pair do swojej Hotlisty - AuPair.com wyśle w Twoim imieniu wiadomość do Au Pair. Standardowe konto pozwoli Ci wysłać wiadomość-zaproszenie oraz dodać Au Pair do swojej Hotlisty; konto Premium pozwoli Ci napisać personalizowaną wiadomość do Au Pair i w ten sposób wymienić się z Au Pair danymi kontaktowymi. 
Jak długo trwa poszukiwanie Au Pair?
To zależy od wielu czynników. Upewnij się, że Twój profil jest kompletny oraz że jest wystarczająco atrakcyjny, aby przykuć uwagę Au Pair. Sprawdź, czy Twoja rodzina spełnia wymagania programu Au Pair. Kontaktuj się z ok. 20 Au Pair każdego dnia - w ten sposób znajdziesz kogoś w mgnieniu oka!
 
Rzuć okiem na nasz przewodnik dla rodzin goszczących, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o procesie poszukiwania Au Pair.
Jakie wymagania musimy spełnić, aby dołączyć do programu jako rodzina goszcząca?
Rodzina goszcząca musi spełnić 3 podstawowe zobowiązania wobec Au Pair - zapewnić: 
Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, przeczytaj nasz post o wszystkich wymaganiach, jakie musi spełnić rodzina goszcząca, aby wziąć udział w programie Au Pair. 


Ile kosztuje zatrudnienie Au Pair?
Ile kosztuje zatrudnienie Au Pair? Zobacz »
Dlaczego warto zatrudnić Au Pair? Korzyści programu Au Pair
Dlaczego warto zatrudnić Au Pair? Korzyści programu Au Pair Zobacz »
Kontrakt pomiędzy Au Pair i rodziną goszczącą
Kontrakt pomiędzy Au Pair i rodziną goszczącą Zobacz »
Ubezpieczenie Au Pair: jak bezpiecznie spędzić czas za granicą?
Ubezpieczenie Au Pair: jak bezpiecznie spędzić czas za granicą? Zobacz »
Jak napisać list do Au Pair lub rodziny goszczącej?
Jak napisać list do Au Pair lub rodziny goszczącej? Zobacz »
Lista krajów, które mają oficjalny program Au Pair
Lista krajów, które mają oficjalny program Au Pair Zobacz »