au pair

Czy Au Pair potrzebuje wizy?
wiza Au Pair
Wymagania wizowe mogą być bardzo różne – zależą przede wszystkim od kraju goszczącego i od kraju Au Pair. Najlepszym źródłem informacji dotyczących wizy jest ambasada kraju goszczącego usytuowana w kraju Au Pair - w ambasadzie można uzyskać wszystkie informacje dotyczące wizy dla Au Pair. 
 
Rodzina goszcząca i Au Pair powinni określić, jakie wymagania są nakładane przez obowiązek wizowy. Jeżeli wspólnie stwierdzą, że uzyskanie wizy do kraju goszczącego jest niemożliwe, zarówno Au Pair, jak i rodzina goszcząca, nie powinni zniechęcać się ani tracić czasu, tylko ponowić poszukiwania nowej Au Pair/rodziny goszczącej. Nawet jeśli Au Pair nie spełnia wymagań wizowych do danego kraju nie oznacza to, że nie powiedzie jej się w każdym z pozostałych – nie ma więc sensu zniechęcać się po pierwszej próbie! 


 

Jakie dokumenty powinnam załączyć do podania o wizę? 

Jeśli potrzebujesz wizy, aby zostać Au Pair, upewnij się, że Twoja rodzina goszcząca będzie wpierać Cię podczas aplikacji. Do aplikacji o wizę będzie bowiem trzeba załączyć dokument, który uwierzytelni Twój pobyt jako Au Pair w kraju goszczącym.
 
Zestaw pozostałych dokumentów będzie się różnić w zależności od Twojej ojczyzny i Twojego przyszłego kraju goszczącego. Niektóre kraje wymagają, by aplikanci wykazali się podstawową znajomością języka kraju goszczącego – może więc okazać się konieczne uzyskanie odpowiedniego certyfikatu lub podejście do egzaminu organizowanego przez ambasadę. 
 
Poniższe dokumenty okazują się zwykle niezbędne podczas aplikacji o wizę:
  1. Paszport – w celu uzyskania wizy należy przedstawić paszport – musi być aktualny i ważny zarówno w chwili aplikacji o wizę, jak i przez cały okres trwania pobytu 
  2. Podpisany kontrakt Au Pair – rodzina goszcząca powinna wydrukować i wypełnić kontrakt (dostępny na AuPair.com), a następnie przesłać go do Au Pair, aby mogła ona przedstawić go podczas aplikacji o wizę
  3. List-zaproszenie (Invitation Letter) – rodzina goszcząca powinna napisać taki list i wysłać go do Au Pair; podobnie jak kontrakt, służy on uwiarygodnieniu intencji Au Pair. 
  4. Zaświadczenie o niekaralności – zaświadczenie o niekaralności może okazać się absolutnie konieczne w procesie aplikacji o wizę 
Tutaj znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące wymagań wizowych w przypadku: 


Jak Au Pair może uzyskać wizę?
AuPair.com jest internetową platformą dedykowaną Au Pair i rodzinom goszczącym, nie agencją Au Pair, zatem to pytanie przekracza nasz zakres kompetencji. Niemniej, postaramy się pomóc!
 
Zazwyczaj najlepszym źródłem informacji dotyczącej aplikacji o wizę i samej wizy jest ambasada kraju goszczącego usytuowana w kraju ojczystym Au Pair. Wymagania wizowe są różne dla obywateli o różnej narodowości, ale zazwyczaj Au Pair będzie musiała przedstawić w ambasadzie podpisany kontrakt oraz list-zaproszenie od rodziny goszczącej. Inne dokumenty będą zależeć od specyficznego przypadku. 
 
W przypadku aplikacji jako Au Pair do Stanów Zjednoczonych, pomoc lokalnej agencji Au Pair okaże się niezbędna. 
Czy AuPair.com pomoże mi znaleźć rodzinę goszczącą i załatwić formalności?
Niestety, nie możemy tego zrobić. AuPair.com jest internetową platformą dedykowaną Au Pair i rodzinom goszczącym, nie agencją Au Pair w pełnym tego słowa znaczeniu. Dlatego też udostępniamy Ci wszystkie narzędzia konieczne do odnalezienia i skontaktowania się z odpowiednią rodziną, ale nie będziemy uczestniczyć w procesie poszukiwania / kontaktowania rodzin goszczących. 
 
AuPair.com pomoże Ci, wysyłając do Ciebie listy rekomendowanych rodzin goszczących (czyli takich, które spełniają Twoje kryteria wyszukiwania) oraz udzieli Ci wszelkiej informacji o programie Au Pair
Jak długo to potrwa, zanim znajdę rodzinę goszczącą?
To zależy! Poszukiwanie rodziny goszczącej może zająć od kilku dni, czy nawet godzin, do kilku miesięcy. Ale aby usprawnić cały proces, upewnij się, że Twój profil jest kompletny i przyciągnie uwagę potencjalnych rodzin goszczących. Sprawdź również, czy spełniasz wymagania programowe i czy możesz dołączyć do programu Au Pair w wybranym przez Ciebie kraju goszczącym. 
 
Kontaktuj się z ok. 10-15 rodzinami goszczącymi dziennie, i zwróć uwagę, czy wpisujesz się w wymagania rodzin goszczących. Postaraj się udowodnić rodzinom, że to właśnie Ciebie szukają! 
Czy mogę zostać Au Pair?
Do programu Au Pair mogą dołączyć osoby, które spełniają wymagania programowe. Wymagania programowe różnią się w zależności od kraju goszczącego. Sprawdź nie tylko ogólne wymagania programu Au Pair, ale również wymagania kraju, do którego chcesz wyjechać. Jeżeli wszystko jest w porządku, rzuć okiem na nasz przewodnik, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez cały proces!


Jak zostać Au Pair? Wymagania programu Au Pair
Jak zostać Au Pair? Wymagania programu Au Pair Zobacz »
Programy Au Pair na całym świecie
Programy Au Pair na całym świecie Zobacz »
Jak znaleźć rodzinę goszczącą jako Au Pair?
Jak znaleźć rodzinę goszczącą jako Au Pair? Zobacz »
Wiza Working Holiday dla Au Pair - Zwiedzaj i Pracuj
Wiza Working Holiday dla Au Pair - Zwiedzaj i Pracuj Zobacz »
Wiza J-1 dla Au Pair - wszystko, co musisz wiedzieć
Wiza J-1 dla Au Pair - wszystko, co musisz wiedzieć Zobacz »
Wskazówki dla Au Pair - zanim wyjedziesz za granicę
Wskazówki dla Au Pair - zanim wyjedziesz za granicę Zobacz »