au pair

Jak zostać Au Pair?

jak zostać Au Pair
Czytałaś już wszystkie informacje o programie Au Pair, przeanalizowałaś wszystkie za i przeciw i stwierdziłaś, że program Au Pair to coś dla Ciebie? Super! Poniżej zebraliśmy dla Ciebie kilka wskazówek, jak krok po kroku zostać Au Pair i wziąć udział w programie. 

1. Zarejestruj się na AuPair.com i utwórz swój profil
2. Znajdź swoją przyszłą rodzinę goszczącą.
3. Spotkaj się z rodziną goszczącą podczas wideo-rozmowy
4. Podpisz umowę z rodziną goszczącą
5. Zorganizuj swoją podróż
6. Ciesz się pobytem w kraju goszczącym
7. Powodzenia!


1. Zarejestruj się na AuPair.com i utwórz swój profil

Jako Au Pair możesz korzystać z naszego serwisu za darmo - możesz przeszukiwać profile zarejestrowanych rodzin goszczących i wysyłać wiadomości. 


Twój profil, żeby przykuć uwagę rodzin goszczących, musi być wyjątkowy! Upewnij się, że uzupełniłaś wszystkie formularze, napisałaś coś o sobie oraz załadowałaś kilka zdjęć. Spróbuj również nagrać i załadować wideo-prezentację. Jeżeli możesz, załaduj do swojego profilu certyfikaty czy rekomendacje, które będą stanowić cenne referencje. Napisz również list do rodziny goszczącej i spróbuj wyjaśnić w nim rodzinie, co Tobą powoduje oraz jakie są Twoje oczekiwania wobec programu Au Pair.   
 
Dołącz do AuPair.com!
AuPair.com jest najlepszym miejscem, w którym możesz znaleźć rodzinę goszczącą - zarejestruj się, utwórz profil, załaduj kilka zdjęć i dołącz do programu! Zarejestruj się
 
Pamiętaj, że w Twoim profilu możesz zarządzać ustawieniami prywatności profilu, i jeśli chcesz, możesz część danych ukryć przed innymi użytkownikami serwisu. 
 
Twój profil jest Twoją wizytówką i to on właśnie daje Ci największe szanse na znalezienie odpowiedniej rodziny goszczącej. Rzuć okiem na nasz post o profilu Au Pair i sprawdź, czy Twój profil jest kompletny.

2. Znajdź swoją przyszłą rodzinę goszczącą

Kiedy już zarejestrujesz się jako Au Pair, możesz zacząć szukać swojej przyszłej rodziny goszczącej. AuPair.com daje Ci możliwość wprowadzenia swoich własnych kryteriów wyszukiwania. Jeśli chcesz, możesz przeglądać profile tylko tych rodzin, które spełniają Twoje kryteria. 
 
Jeśli chcesz, możesz również dodawać rodziny goszczące do swojej Hotlisty - w ten sposób nie tylko zapiszesz te rodziny w swoim profilu i zyskasz do nich łatwy dostęp, ale również dasz im znać, że wpadli Ci w oko - AuPair.com wyśle w Twoim imieniu mailową notyfikację i poinformuje rodzinę, że znalazła się na Twojej liście.
 
Jako Au Pair, możesz wysyłać darmowe wiadomości do innych użytkowników serwisu. Rodziny goszczące otrzymają Twoją wiadomość i zapewne większość nadeśle Ci odpowiedź tego samego dnia! 
 
Jeżeli zależy Ci na czasie, staraj się kontaktować ok. 20 rodzin dziennie - w ten sposób na pewno znajdziesz odpowiednią rodzinę w mgnieniu oka!
Czy wiesz, że jeśli osiągniesz 100% w swoim poziomie aktywności, możesz zobaczyć, które rodziny goszczące są Premium. Więc nie czekaj dłużej i odpowiadaj na nieprzeczytane wiadomości w swojej skrzynce odbiorczej!

3. Spotkaj się z rodziną goszczącą podczas wideo-rozmowy

Kiedy już wiesz, które rodziny są dla Ciebie odpowiednie i kiedy już poznaliście się trochę, czas zorganizować wspólną wideo-rozmowę. Podczas wspólnej rozmowy wiele się wyjaśni - bliżej się poznacie i dowiecie się o sobie więcej. To pozwoli zarówno Tobie, jak i rodzinie, zdecydować kto jest odpowiednią opcją. 
 
Ponadto, zorganizowanie wspólnej wideo-rozmowy jest najlepszym sposobem na upewnienie się, czy Twoja przyszła rodzina goszcząca jest uczciwa - jeśli ktoś wykorzystuje program Au Pair aby osiągnąć jakieś nielegalne korzyści, na pewno nie pokaże się podczas nagrania wideo. 
 
Spotkajcie się!
Zanim podejmiecie ostateczną decyzję, spotkajcie się podczas wideo-rozmowy. Jeśli mieszkacie w różnych strefach czasowych, koniecznie przelicz godzinę! Co jeszcze? Przeczytaj

Pomyśl, co chciałabyś przedyskutować z rodziną goszczącą. Rzuć okiem na nasz zestaw pytań - jeśli nie masz pomysłu, możesz skorzystać z naszych wskazówek! Spróbuj zapytać rodzinę:
 • Czy rodzina gościła już wcześniej Au Pair?
 • Co rodzina goszcząca oczekuje od programu Au Pair i od samej Au Pair?
 • Jak wyglądałby Twój dzień jako Au Pair z tą rodziną?
 • Dlaczego rodzina zdecydowała się wziąć udział w programie?
 • Gdzie rodzina mieszka? W jakiej okolicy?
 • Czy dzieci uczęszczają do szkoły / przedszkola? Czy mają jakieś dodatkowe zajęcia pozalekcyjne?
 • Jakie są dzieciaki? 
 • Czy dzieci mają jakieś alergie, problemy zdrowotne?
 • Czy dzieci mają jakieś hobby, zainteresowania?
Jeśli jakaś rodzina naprawdę przypadła Ci do gustu i czujesz, że to może być to, spotkajcie się znowu i pogadajcie jeszcze trochę. Spróbujcie omówić Twoje zakwaterowanie, kieszonkowe, ubezpieczenie. Zapytaj o wymagania wizowe - jeżeli potrzebujesz wizy - oraz o inne dokumenty, które mogą okazać się niezbędne na miejscu. Porozmawiajcie o Twojej podróży do kraju goszczącego i o tym, jak działa transport w okolicy, w której mieszka rodzina. 
 
Jeśli chciałabyś dowiedzieć się więcej, zebraliśmy dla Ciebie wskazówki dotyczące pierwszej rozmowy z rodziną goszczącą w osobnym poście.

4. Podpisz umowę z rodziną goszczącą

Kontrakt, lub umowa, Au Pair, jest prawnym dokumentem regulującym Wasz udział w programie Au Pair. I chociaż współpraca między Au Pair i rodziną goszczącą powinna przypominać relację rodziną, warto podpisać kontrakt. 
 
Po pierwsze dlatego, że podczas dokładnego omawiania warunków współpracy bardzo wiele kwestii się wyjaśni i będziesz wiedzieć, czego możesz się spodziewać. Ponadto, oficjalny kontrakt pomoże Wam uniknąć potencjalnych nieporozumień podczas programu.
 
Na AuPair.com możesz pobrać wzór kontraktu Au Pair. Możesz zmodyfikować ten dokument tak, aby spełniał Wasze wymagania i wpisywał się w legislację kraju goszczącego. Jeżeli musisz aplikować o wizę do kraju goszczącego, podpisany kontrakt Au Pair najprawdopodobniej będzie jednym z obowiązkowych załączników do Twojej aplikacji. 
 
Podczas rozmowy z rodziną nie zapomnij dowiedzieć się, czy są jakieś dodatkowe dokumenty, których będziesz potrzebować, np. aby otworzyć konto bankowe w kraju goszczącym albo zarejestrować się jako Au Pair w lokalnej społeczności.

5. Zorganizuj swoją podróż

Jest wiele rzeczy, które musisz zorganizować zanim wybierzesz się za granicę. Jeśli potrzebujesz wizę lub kartę pobytu na terenie kraju goszczącego, upewnij się, że załatwiłaś wszystkie formalności w ambasadzie i nie napotkasz żadnych trudności podczas kontroli granicznej. 
 
Jeżeli będziesz musiała zarejestrować się w kraju goszczącym, upewnij się, że masz wszystkie potrzebne do tego dokumenty. Pamiętaj również, że Twoja polisa ubezpieczeniowa powinna obejmować cały program, łącznie z podróżą do i z kraju goszczącego. 
 
Podróż Au Pair - zanim wyjedziesz za granicę
Wiesz już, co powinnaś ze sobą spakować? Czy Twoja rodzina goszcząca pomoże Ci opłacić podróż? Czy potrzebujesz wizę? Dowiedz się więcej z tego artykułu!

Jeżeli Twoja rodzina goszcząca zdecydowała się pomóc Ci w pokryciu kosztów Twojej podróży do kraju goszczącego, zadbaj o to, aby zapis o tym postanowieniu został zawarty w Waszym kontrakcie
 
Zanim wyjedziesz, upewnij się, że:  
 • Znasz numery kontaktowe do Twojej rodziny goszczącej
 • Znasz adres rodziny goszczącej 
 • Twoja rodzina goszcząca zna Twój numer telefonu
 • Twoja rodzina goszcząca wie, kiedy przyjedziesz i skąd Cię odebrać

6. Ciesz się pobytem w kraju goszczącym

Kiedy już jesteś na miejscu, zapoznaj się z okolicą, ale przede wszystkim z Twoją rodziną goszczącą! Dzieci zapewne będą potrzebowały trochę czasu, aby się do Ciebie przyzwyczaić,więc nie przejmuj się, jeśli pierwszego dnia nie wszystko pójdzie jak z płatka. Z czasem wszystko się ułoży.
 
Na początku Waszego programu warto przedyskutować kilka kwestii, np:
 • Twój tygodniowy plan - kiedy i co powinnaś robić?
 • Zasady działające w domu
 • Zasady korzystania z internetu / telefonu
 • Ustalenia odnośnie Twojego kursu językowego - kiedy będziesz miała zajęcia?
 • Z kim powinnaś się kontaktować w przypadku nagłych nieprzewidzianych zdarzeń?

7. Powodzenia!

Program Au Pair jest świetnym sposobem na poznanie świata, zyskanie doświadczenia i mieszkanie za granicą w naprawdę ekonomiczny sposób. Wykorzystaj w 100% czas spędzony za granicą, poznaj nowych ludzi, nową kulturę i poczuj się jak obywatelka świata! 
 
Więcej o programie Au Pair możesz dowiedzieć się z naszej Au Pair WIKI, a jeśli chcesz, rzuć również okiem na najczęściej zadawane pytania
 

Czytaj dalejJak długo to potrwa, zanim znajdę rodzinę goszczącą?
To zależy! Poszukiwanie rodziny goszczącej może zająć od kilku dni, czy nawet godzin, do kilku miesięcy. Ale aby usprawnić cały proces, upewnij się, że Twój profil jest kompletny i przyciągnie uwagę potencjalnych rodzin goszczących. Sprawdź również, czy spełniasz wymagania programowe i czy możesz dołączyć do programu Au Pair w wybranym przez Ciebie kraju goszczącym. 
 
Kontaktuj się z ok. 10-15 rodzinami goszczącymi dziennie, i zwróć uwagę, czy wpisujesz się w wymagania rodzin goszczących. Postaraj się udowodnić rodzinom, że to właśnie Ciebie szukają! 
Czy mogę zostać Au Pair?
Do programu Au Pair mogą dołączyć osoby, które spełniają wymagania programowe. Wymagania programowe różnią się w zależności od kraju goszczącego. Sprawdź nie tylko ogólne wymagania programu Au Pair, ale również wymagania kraju, do którego chcesz wyjechać. Jeżeli wszystko jest w porządku, rzuć okiem na nasz przewodnik, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez cały proces!
Chcę zostać Au Pair w USA! Jak dołączyć do programu w Stanach?
Program Au Pair w Stanach Zjednoczonych działa trochę inaczej. Przede wszystkim, musisz zarejestrować się poprzez jedną z desygnowanych agencji Au Pair w USA. Agencje te są w stanie wystąpić o wizę J-1, którą Ty musisz przedstawić podczas kontroli granicznej aby w ogóle dostać się do USA. 
 
Jak się za to zabrać? Musisz skontaktować się z lokalną agencją Au Pair w Polsce i rozpocząć przygotowanie do programu wraz z nią. Agencja ta skontaktuje się z partnerską agencją w USA i w ten sposób zorganizuje Twój wyjazd. 
 
Jeśli chcesz, możesz znaleźć rodzinę goszczącą w USA na AuPair.com, a następnie poinformować lokalną agencję o Twoim wyborze. 


Co to jest Au Pair? Kim jest Au Pair? A rodzina goszcząca?
Co to jest Au Pair? Kim jest Au Pair? A rodzina goszcząca? Zobacz »
Jak zostać Au Pair? Wymagania programu Au Pair
Jak zostać Au Pair? Wymagania programu Au Pair Zobacz »
Obowiązki Au Pair: co Au Pair powinna robić podczas programu
Obowiązki Au Pair: co Au Pair powinna robić podczas programu Zobacz »
Ile zarabia Au Pair w różnych krajach?
Ile zarabia Au Pair w różnych krajach? Zobacz »
Programy Au Pair na całym świecie
Programy Au Pair na całym świecie Zobacz »
Au Pair WIKI - wszystko, co musisz wiedzieć o Au Pair
Au Pair WIKI - wszystko, co musisz wiedzieć o Au Pair Zobacz »