au pair

Czy mężczyzna może zostać Au Pair?

Czy program Au Pair jest zarezerwowany tylko dla kobiet? Czy mogę się zarejestrować jako Au Pair? Czy będę miał szansę zostać Au Pair? Czy, jako rodzina goszcząca, znajdziemy tu starszego brata dla naszych dzieci?
 
Rodziny goszczące i Au Pairs z całego świata często pytają, czy trudno jest wziąć udział w programie Au Pair, jeśli jest się – lub szuka się – Au Pair płci męskiej. A odpowiedź na te pytania nigdy nie jest prosta – jest bardzo trudno, a zarazem bardzo łatwo, wziąć udział w programie będąc mężczyzną. Wszystko tutaj zależy od Au Pair i rodziny goszczącej. 
 
Jako mężczyzna, chcąc zostać Au Pair, możesz się zarejestrować na AuPair.com, stworzyć profil i szukać dla siebie odpowiedniej rodziny goszczącej. Może się zdarzyć, że znajdziesz kilka rodzin, które będą zainteresowane tylko Au Pair płci żeńskiej, ale z pewnością znajdziesz też takie, które wolałyby znaleźć dla swoich pociech raczej starszego brata, niż starszą siostrę. Niestety, trudno nie zauważyć, że szanse mężczyzny na uczestnictwo w programie Au Pair są odrobinę niższe, niż szanse kobiety, postaraj się więc, by Twój profil był tak atrakcyjny, jak to tylko możliwe. Nie zapomnij załączyć swoich zdjęć i wspomnieć o swoim wcześniejszym doświadczeniu w opiece nad dziećmi. Te porady są uniwersalne dla każdego użytkownika naszego serwisu – im bardziej przyjazny i kompetentny jest Twój profil, tym szybciej znajdziesz rodzinę goszczącą. 
 
Jeżeli jesteś rodziną goszczącą pamiętaj, że na AuPair.com możesz znaleźć zarówno Au Pair płci żeńskiej, jak i męskiej, jest więc istotne, by w Twoim profilu wprowadzić odpowiednią adnotację. Jeżeli nie ma to jednak dla Ciebie znaczenia, warto o tym również wspomnieć w profilu. Feminizacja programu Au Pair potrafi zniechęcić wielu młodych mężczyzn, warto więc zmotywować ich do aplikacji chociaż w ten sposób. Program Au Pair nie jest zarezerwowany dla kobiet i każdy powinien mieć równe szanse na przeżycie tego niezwykłego doświadczenia. 
 
Z doświadczenia możemy Wam poradzić, by nie zniechęcać się po pierwszych porażkach i szukać rodziny goszczącej/Au Pair do skutku. Poniżej znajdziecie kilka wskazówek, które pomogą Wam usprawnić cały proces!
 

Darmowa rejestracja jako kandydatka Darmowa rejestracja jako rodzina

Jak znaleźć rodzinę goszczącą?

  • Stwórz atrakcyjny profil
  • Dodaj zdjęcia – z przyjaciółmi, z rodziną, z dziećmi – napisz o nich kilka słów!
  • Wspomnij o swoim wcześniejszym doświadczeniu/referencjach
  • Wyjaśnij, dlaczego program Au Pair jest dla Ciebie tak ważny
  • Użyj dostępnych na AuPair.com narzędzi w celu szybszego wyszukiwania rodzin goszczących
  • Pamiętaj, że rodziny goszczące szukają „starszego brata” dla swoich pociech
Weź sobie do serca nasze wskazówki i już dziś przygotuj się na swój program Au Pair!

Jak Au Pair może uzyskać wizę?
AuPair.com jest internetową platformą dedykowaną Au Pair i rodzinom goszczącym, nie agencją Au Pair, zatem to pytanie przekracza nasz zakres kompetencji. Niemniej, postaramy się pomóc!
 
Zazwyczaj najlepszym źródłem informacji dotyczącej aplikacji o wizę i samej wizy jest ambasada kraju goszczącego usytuowana w kraju ojczystym Au Pair. Wymagania wizowe są różne dla obywateli o różnej narodowości, ale zazwyczaj Au Pair będzie musiała przedstawić w ambasadzie podpisany kontrakt oraz list-zaproszenie od rodziny goszczącej. Inne dokumenty będą zależeć od specyficznego przypadku. 
 
W przypadku aplikacji jako Au Pair do Stanów Zjednoczonych, pomoc lokalnej agencji Au Pair okaże się niezbędna. 
Czy mogę zostać Au Pair?
Do programu Au Pair mogą dołączyć osoby, które spełniają wymagania programowe. Wymagania programowe różnią się w zależności od kraju goszczącego. Sprawdź nie tylko ogólne wymagania programu Au Pair, ale również wymagania kraju, do którego chcesz wyjechać. Jeżeli wszystko jest w porządku, rzuć okiem na nasz przewodnik, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez cały proces!


Jak zostać Au Pair? Wymagania programu Au Pair
Jak zostać Au Pair? Wymagania programu Au Pair Zobacz »
Jak utworzyć atrakcyjny profil Au Pair / rodziny goszczącej?
Jak utworzyć atrakcyjny profil Au Pair / rodziny goszczącej? Zobacz »
Plusy i minusy Au Pair - dlaczego warto zostać Au Pair?
Plusy i minusy Au Pair - dlaczego warto zostać Au Pair? Zobacz »
Zdjęcia Au Pair - jak wybrać odpowiednie zdjęcie do profilu
Zdjęcia Au Pair - jak wybrać odpowiednie zdjęcie do profilu Zobacz »
Jak znaleźć rodzinę goszczącą jako Au Pair?
Jak znaleźć rodzinę goszczącą jako Au Pair? Zobacz »